Hakkımızda - Esan Teknoloji

Hakkımızda

Kurumsal Geçmişimiz Devamını Oku

2003 yılında Bursa'da kurulan Esan Teknoloji ve Bilişim Hizmetleri, web tabanlı programlama, web tasarımı, win32 tabanlı programlama alanında uzman kadrosu ile hizmet vermektedir. Web tasarımı konusunda Bursa merkez başta olmak üzere tüm Türkiye'ye hatta yurt dışında Türkiye bağlantılı firmalara hizmet sunmaktadır.

Hayatınızın Neresindeyiz ? Devamını Oku

esanteknoloji.com müşterilerine internet stratejileri ve sistemleri konusunda performans geliştirme ve netice almada yardımcı olan, domain hosting hizmeti veren, alanında lider interaktif reklam, sosyal medya danışmanlığı, web tasarım ve seo uzmanıdır. Web tasarım konusunda sekiz yıllık deneyime sahip genç girişimcilerin oluşturduğu esanteknoloji.com, sektörünün en iddialı ve en dinamik ekibi ile güçlü bir yapıya sahiptir. Müşteri ve çözüme odaklı analitik yaklaşımları ile her biri sektöründe marka olmuş, deneyimlerinin getirdiği öz güvene sahip insanların oluşturduğu bir ekiptir.

Ne yapmak istiyoruz ? Devamını Oku

Ticari firmaların internetten en yüksek verimi almaları konusunda bir bilinç yaratmaktır. Firmalar için vazgeçilmez öneme sahip bir web sitesinin nasıl olması gerektiği konusunda danışmanlık ve eğitim vermeyi hizmetimizin parçası haline getirmektir. Teknolojiyi, müşterilerimizin internet ihtiyaçlarını önceden görmeye çalışarak takip etmek ve sürekli gelişmeye açık bir yapıyla devam etmektir. "Ömür boyu eğitim" yaklaşımını firmamızın birincil ilkesi olarak kabul ediyor ve bunu işimizin vazgeçilmezi olarak görüyoruz.

Programcı mı, Yazılım Geliştirici mi ?

Yazılımla ilgilenenleri düşündüğümüzde yazılımcı demek mantıklı geliyor olsa da, aslında hiçbir yazılımcı birbirine benzemez. Günümüzün tartışmalı konularından biri de Programcı ile Yazılım Geliştirici arasındaki farklılıklardır.

Yazılım Geliştirme Uzmanı aradığınızı düşünürken aslında ihtiyaç duyduğunuz kişi bir programcı olabilir. Aynı şekilde açık pozisyonunuzun programcı olduğuna karar verip yazılım geliştiriciyi işe alırsanız sonradan problemlerle karşılaşabilirsiniz.

Peki, yazılım geliştirici ve programcı kimdir?

Yazılım Geliştirici kimdir?

 • Algoritma yaratmak ister ve algoritma yaratmaktan büyük keyif alır.
 • İhtiyaca yönelik çözümleri planlar ve uygulamaya geçirir.
 • Kodun nasıl geliştirileceğini, nelerin düzenlenmesi gerektiğini araştırır ve dener.
 • Mevcut ürünün güçlü ve zayıf yönlerini değerlendirir, test eder. 
 • Yazılım geliştirici, yalnızca var olan kodu yazmak istemez.
 • Farklı sistemleri ve yazılım dillerini kullanır. 
 • Örnek kodları yazmak yerine kodlar üretir.
 • Farklı frameworkleri kullanmak ve denemek ister, hatta kendi oluşturduğu frameworkleri vardır.

Eğer yazılım geliştiricisine yalnızca belirli kodları verip yazdırmak isterseniz, çok geçmeden bu kişileri kaybedersiniz. 

Programcı kimdir?

 

 • Programcı kodun önce algoritmasını anlar, 
 • Projenin ihtiyacına göre hangi kodun yazılacağını bilir.
 • Kodu yazmadan önce sağlam ve verimli olacak kod yapısını bilir,
 • Kodun doğru ve sağlam olduğunu anlamak için testler gerçekleştirir. 
 • Her yazılım dili hakkında bilgi sahibidir.
 • Programcı, var olan projede kodun hatasız yazılmasından kendisini sorumlu hisseder.
 • Verilen kodu eksiksiz girmek ve yazmak ister.
 • Bulunduğu projede kodu hayata geçiren olmaktan büyük zevk duyar.

Eğer programcıya proje üret ve kendin araştırmalar yap derseniz mutsuz olur. Israr ederseniz ekibinizde fazla kalmayacaktır.

Programcı ve yazılım geliştirici arasındaki farklılıkların ayırt edilmesi hem yazılımcı hem de şirketler açısından önemli. Programcı görev insanıyken, geliştirici projeleri yaratan kişidir. Programcı kodu hayata geçirirken, geliştirici kodu geliştirmek ister. Bu nedenle birbirlerinden ayrılır. 

Yazılımcı kendisinin programcı mı yoksa geliştirici mi olduğuna karar verip bu yönde kendisi için uygun olacak çalışmalarda bulunmalıdır.

Şirketlerin yaptığı en büyük hata, ekibinde gerekli olan kişiyi bir türlü nitelendirememesi, nasıl bir kişiye ihtiyacı olduğunu bilmemesidir. Belirsizliğin en büyük kanıtı iş ilanlarındaki tutarsızlıklar ve IT departmanı içerisindeki sirkülasyondur.

En çok yaşanılan problemlerden biri de yazılımcıdan beklenilen ile yazılımcının çalışma tarzının birbiriyle örtüşmemesidir. Yazılım geliştiricisini ekibinizden hızlıca uzaklaştırmak istiyorsanız örnek kodlar verip yazmasını isteyin. Programcıyı uzaklaştırmak istiyorsanız araştırma yapmasını ve proje üretmesini isteyin.

Firmaların küçük ya da büyük ölçekli olmasına, start-up ya da kurumsal olmasına ve çıkartılan projelere göre IT departmanındaki programcı ve geliştirici sayısı değişkenlik gösterir. Unutmayın, programcı olmadan yazılım düzgün ve doğru yazılmayacağı gibi, geliştirici olmadan da kod ve proje gelişemez!

Hiç kimse, sizin kadar, yaptığınız işin özünü ve müşterilerinizin beklentilerini bilemez. Bu nedenle bu iş sizin işinizdir.

Hakkımızda

Esan Teknoloji; günümüzde firmalar için hem prestij hem de kazanç sağlama yöntemi olarak kullanılan Web tabanlı teknolojileri, sizler için uyguluyor.

Bilgi ve tecrübemizi, güven ve güler yüz ile harmanlayıp, hayallerinizdeki web sitesine kavuşabilmeniz için elimizden gelen tüm desteği sağlıyoruz.

Teknolojinin akıl almaz bir hızla ilerlediği çağımızda, bizler de kendimizi geliştirmeye, verdiğimiz hizmetin kusursuz hale gelmesi için çalışmaya devam ediyoruz.

S.S.S.

Süreç ?

Anlaşma sağlanıldıktan sonra, sizlere ihtiyacınız ve isteklerinize göre bir arayüz tasarımı sunulur. Onaylamanız ve beğenmeniz durumunda alt sayfa tasarımları ve de yönetim paneli entegrasyonu yapılır; panel entegrasyon süreci devam ederken, eş zamanlı olarak alan adı ve hosting hesaplarınız alınır veya transfer edilir. Son olarak da içeriklerin girilmesiyle web siteniz yayınlanır.

Destek Süresi ?

Bizden hizmet aldığınız sürece size destek veriyoruz, fikirlerinizi dinliyoruz, fikirlerimizi katmaya çalışıyoruz. Fakat bu destek talebiniz, tasarımsal veya yazılımsal müdahele gerektiriyorsa; gereken profesyonel yaklaşımlar ile çözüm üretiyoruz.

Google ?

Esan Teknoloji Lisanslı Google Partners kimliğine sahiptir. Her yıl yapılan sınavlarda başarılı olunması sonucunda alınan bu lisans sayesinde siteniz ilk defa hazırlanıyor ise Google'ın sitenizi tanıma süreci iki hafta olacaktır. Sitenize entegre ettiğimiz yönetim paneli ile sitenizin Google'da gözükmesini istediğiniz açıklamalarını ve Google aramalarında üst sıralara çıkmasını istediğiniz etiketleri-kelimeleri belirleyebilirsiniz.

Self Kontrol ?

Size sunulan içerik yönetim panelini kullanarak, sitenizdeki içerikleri düzenleyebilir, silebilir veya yeni içerik ekleyebilirsiniz. Yeni görseller veya içerik ekleyerek sitenizi güncel tutabilir, Google tarafından da sitenizin ziyaret edilmesini sağlayabilirsiniz.

Maliyet ?

Net olarak maliyet belirleyebilmemiz adına ilk olarak ön görüşme yapmamız gerekmektedir. Bu ön görüşme sonucunda; isteklerinizi, beklentilerinizi ve de kıstaslarınızı dinleyerek; size teklifimizi sunabiliriz.